İsveç Şurubu İsveç İksiri Hakkında Genel Bilgi

 • son dönemde aklini tip ve özellikle alternatif tipla bozarak evi yari halk sagligi kütüphanesi, yari ecza deposu haline getiren babamdan dinlediklerime ve benim derledigim birkaç kaynaga bakilirsa gerçek bir mucize bu, bir masal.
  her derde deva diyerek özetlenebilir. hikayesi söyle: tam zamanini bilmiyorum, tahminen bu yüzyılın baslarinda, isveçli bir tip doktoru olan samst 104 yasinda, son derece saglikliyken bir gün attan düserek ölür (babam incir agacindan demisti gerçi, ama ben okudugum kitaba inanmayi tercih ettim, zaten isveç’te incir agaci olgusu biraz sey gelmisti, nasil diyeyim, sürrealist). neyse, samst’in ölümünden sonra notlari arasinda bu surubun reçetesi bulunur. sarisabir, mirra, sinemaki gibi 14 tane bitkinin degisik dozlarda koyulup konyakla karistirilmasiyla elde edilmektedir.
  buraya yazmakla bitiremem, tifodan basagrisina, esekarisi sokmasindan zatürreye, nasırdan basura, sivilceden, romatizmaya, dis agrisina, vebaya, ay, her seye, her seye iyi gelmektedir. öyle ki, hamile kadinlar hamileliklerinin son 14 gününde sabah aksam bir cay kasigi bu iksirden içince dogumlari kolaylasir, sarhos bir kisi iki yemek kasigi surupla hemen ayiltilabilirler. miş tabii. ben henüz görmedim.
  su aralar tüm dünyanin yeni trendi, yükselen degeriymis. bizde de sezen aksu, zuhal olcay gibi degerli sanatçilarimiz kullaniyorlarmis. merak edenler misir çarsisinda arifoglu’ndan edinebilirlermis (babamin dükkani aslinda da o yüzden yazdim bu kadar dermisim, ahahah, çok eglendim)

  (lacrima, 24.12.2000 01:14 ~ 02:03) e(256,291361,due(‘lacrima’));

 • ayıptır söylemesi bizim arkadaşlar da kullandı:
  -birinci denek, soğuk algınlığından mustaripdi, iyileşti
  -ikinci denek, derisindeki böcek ışırığının üzerine sürdü, kısa sürede yanmanın ve kaşıntının geçtiği görüldü,
  -gözlemci de tribe girir “lan nefismiş, ben de içeyim gücüme güç katsın” diyerek bi miktar kafaya dikti… gözlemcide bi olay görünmedi.
  rengi: koyu kahverengi
  akışganlık: normal (su gibi)
  koku: bazen var, bazen yok.

  (sezum, 24.12.2000 03:01) e(256,291424,due(‘sezyum’));

Bu konu "tartışma" içerikli yorumlara kapatılmıştır.

İsveç Şurubu © 2017 Orjinal İsveç Şurubu Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır.Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.

Google - isveç şurubu - RSS - Google Sitemap - İsveç İksiri - İsveç Şurubu Nedir

Uyarı! İsveç Şurubu, Maurers Swhwedenbitter 32 Krautern bir ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden isvecsurubu.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Ve Güvenlik |

megamax hendels garden dr slip krem xmarks jel eşek sütü kremi Sakal Serumu Cafeslim Çin Kremi