Bitkisel isveç şurubu içerisinde yer alan bitkilerden bir tanesi olan Ravent kökü iştah açıcı ve enerji verici etkileri nedeniyle kullanılan bitki türlerinden yalnızca biridir. Ravent kökü nedir, nasıl kullanılır gibi bilgileri bu konumuzdan inceleyebilir ve ravent kökünün faydalarından yararlanabilirsiniz.

Ravent nedir?

raventKarabuğdaygillerden olan büyük yapraklara sahip çok yıllık bitki türüdür. Sebze amaçlı kullanılabilen ve süs amaçlı yetiştirilmekte olan cinsleri de bulunmaktadır. Mayıs ve haziran ayları içerisinde çiçekleri açılır. Sahip olduğu yaprakları dairemsi olmak ile beraber, kenarları ince dişli ve yapraklarının yüzeyi pürüzlü sert yapıdadır. Raventin kökleri oldukça faydalı olduğundan ilaç yapımında kullanılır. Genç yapraklarından ve taze sürgünleri sebze olarak kullanılır. Boyu 1-2 metre civarındadır. İlk 3-4 yıl içerisinde çicek açmaz.

Nerelerde yetişir?

Raventin anayurdu uzak doğu ülkeleridir. Ülkemiz içerisinde de Doğu anadolu bölgesinde ışkın ve ışgın olarak adlandırılan bir türü yetişebilmektedir.

Nasıl toplanır ve saklanır?

Ekim ve kasım ayları içerisinde kökleri sökülerek temizlenir. Ardından kökler küçük parçalara ayrılır. Güneşte ya da soba üzerinde kurutma işlemi gerçekleştirilir.

Raventin yararları nelerdir?

  • İştah açıcı etkileri bulunur.
  • İshalin kesilmesinde yardımcıdır.
  • Vücudu ve metabolizmayı güçlendirir.
  • Midede ve bağırsaklarda oluşan gazları giderilmeye yardımcı olur.
  • Fazla miktarda kullanılması tavsiye edilmez. Fazla kullanıldığında ishal yapabilir.
  • Karaciğer tıkanıklıklarının açılmasına yardımcı olabilir. En iyi olanı kurtsuz olanıdır. Müzmin sıtma ve vücudun su toplaması gibi sorunlara karşı yararlı etkiler oluşturur.

Raventi hamile ve hemoroid sorunu olan kişilerin kullanması tavsiye edilmemektedir.

Bu konu "tartışma" içerikli yorumlara kapatılmıştır.

İsveç Şurubu © 2017 Orjinal İsveç Şurubu Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır.Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.

Google - isveç şurubu - RSS - Google Sitemap - İsveç İksiri - İsveç Şurubu Nedir

Uyarı! İsveç Şurubu, Maurers Swhwedenbitter 32 Krautern bir ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden isvecsurubu.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Ve Güvenlik |

megamax hendels garden dr slip krem xmarks jel eşek sütü kremi Sakal Serumu Cafeslim Çin Kremi